PILA KORYTA, s.r.o.

Logo_PILA_KORYTA__s.r.o

PILA KORYTA, s.r.o., jako rodinná firma, zahájila svůj provoz v obci Koryta v roce 2004. Od počátku se specializuje na výrobu kvalitně upraveného řeziva, jak pro tesařské, tak i pro truhlářské firmy. Za dobu své existence rozšířila svoji nabídku o sušené řezivo, zakázkové truhlářství, výrobu a montáž kompletních střech, fasád z masivu, pergol, altánků, plotů apod.. V roce 2008 rozšířila PILA KORYTA, s.r.o. svoji pilařskou výrobu o další stroj na opracovávání kulatiny s vlastní brusírnou a je tak schopna nabídnout zákazníkovi další možnosti v požadavcích na řezivo. Díky renomé a dobrému jménu, jež si firma získala vysokou kvalitou a profesionálním přátelským přístupem, má důvěru mnoha zákazníků.

Hlavní specializací firmy je výroba certifikovaných stavebních hranolů, s důrazem na kvalitu v třídě pevnosti S10 a S13 dle ČSN EN 14081-1, na vazby, nebo stropy pro rodinné a obytné domy, dřevostavby, rekonstrukce a novostavby roubených domů, kostelů, zámků, zemědělské stavby, skladové haly apod.. V zimních měsících je potom hlavním výrobním artiklem truhlářské řezivo a to opět s důrazem na kvalitu.

Provoz pilařské výroby s brusírnou, truhlářských dílen s lakovnou, sušárny, skladů řeziva a administrativní budovy s ubytováním montážních čet se nachází v obci Koryta – 7 km z Mnichova Hradiště a 6 km z dálnice E65 Praha – Mladá Boleslav – Liberec

Základ pilařské výrobní technologie tvoří KMENOVÁ PÁSOVÁ PILA zn. MEBOR typ 1200 Profesional a DVOUKOTOUČOVÁ KMENOVÁ PILA zn. StrojCAD typ KP58 S8

Roční spotřeba jehličnaté kulatiny je cca 2500 m3 z čehož 60% tvoří smrk 20% borovice a 10% modřín. Dále pila zpracovává ročně pro truhlářskou výrobu a prodej listnatou dřevinu v množství cca 500 m3.